O nás
O nás

 

Specializujeme se na tvorbu a prodej nového standardu investičních a pamětních mincí - investičních kryptoměn. Razíme fyzické mince Bitcoin z investičního zlata. Fyzická mince Bitcoin v sobě spojuje krytí minimální hodnoty kryptoměny investičním zlatem, hodnotu vlastního investičního zlata, investici do umění, sběratelskou hodnotu.

Mince v malých hodnotách a hmotnostech - 0.01 BTC (0.31 gram) je cenově všem dostupná investice do zlata, umění, je to TOP dárkový a sběratelský předmět . Specializujeme se na malé mince v gramážích 3.1 gramu (1/10 oz) a miniatury - raritní mince o hmotnosti 0.31 gramu (1/100 oz), které jsou světovým unikátem. Jsou to nejmenší ražené investiční a pamětní mince na světě (hmotnostně i rozměrově).

 


 

 

 

Welcome to the pages of our eshop.

WE FORM A NEW STANDARD FOR INVESTMENT AND COMMEMORATIVE COINS - INVESTMENT CRYPTO CURRENCIES.

WE PRODUCE WORLD'S UNIQUE AND RARITY COINS - THE SMALLEST INVESTMENT AND COMMEMORATIVE COINS IN THE WORLD - 0.31 GRAM.

We specialize in selling a new standard of investment coins - investment crypto currency, by which we address the global customer segment. Buying our investment coins - investment crypto currency, you will save your money into investment gold with added artistic value and moreover such investment is covered with natural precious metal (investment gold) as well. We specialize in small coins in grammages of 1 gram and 3.1 grams (1/10 oz) as well as miniatures - rarity coins weighing 0.31 grams (1/100 oz), which are unique in the world. They are the smallest embossed investment and commemorative coins in the world (by weight and size).