Úvod » BITCOIN » 0,01 BTC GOOD LUCK, PRO ŠTĚSTÍ, 0.31 gram 999.9 Au


        

0,01 BTC GOOD LUCK, PRO ŠTĚSTÍ, 0.31 gram 999.9 Au

0,01 BTC - 0.31 gram 999.9 Au

skladem

 

Dostupnost: do 3 dnů
Číslo produktu: 4
Nominální hodnota: 0.01 BTC
Hmotnost: 0.31 gram
Datum vydání: říjen 2019
Průměr mince: 8.6 mm
Počet vyražených kusů: 1000 ks
Umělecký návrh: eRGe
Ryzost: 999.9 Au
Hrana: Hladká
Provedení: Standard
Číslováno: Ne
Ražba: QMINT, QUANTENEL s.r.o.
Obal: Quickslab s certifikátem
naše cena:
740 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Od dávných dob hledají lidé kouzelný počátek štěstí a zdaru. Úspěch a štěstí si obvykle vysvětlovali nikoli zásluhami nebo osobními schopnostmi člověka, ale přízní jakýchsi vyšších sil, které je třeba si naklonit. Tak se zrodily symboly štěstí, které je možné jako ochranné a štěstí přitahující amulety a talismany nosit při sobě nebo jsou vyobrazené na různých předmětech.

 

Podkova

 Skutečně kovat začali koně v 5.-6. století až Keltové, kteří dokonale ovládali jejich chov i práci s železem. Železo bylo pro ně nejenom kovem praktického využití. Věřili, že právě tento kov má zvláštní moc odhánět zlé duchy. Proto si podkovy věšeli nad vchody příbytků. V magickou moc železa věřili mimo Keltů i staří Řekové a Římané. Postupně se kování koní rozšířilo po celé Evropě. Podkova měla svou cenu a ztratit ji představovalo materiální ztrátu. Naopak nález podkovy byl pokládán za šťastnou událost, vždyť ze železa se dala vyrobit spousta užitečných předmětů. Ve spojení všech těchto okolností hledejme zrod podkovy jako symbolu štěstí.Protože v obrácené poloze připomínala svým tvarem bájný roh hojnosti, bylo zvykem zobrazovat a zavěšovat ji „vzhůru nohama“ jako symbol úrody a plodnosti.
  
Čtyřlístek

Statistika uvádí, že jeden čtyřlístek připadá na každých deset tisíc rostlinek jetele. Snad právě řídký výskyt a omezená možnost čtyřlístek najít vedl ke vzniku pověry o tom, že čtyřlístek přináší štěstí. Jeho vyobrazení se objevuje v nesčetných podobách a kombinacích.